Widok zawartości stron Widok zawartości stron

PROGRAM "ZANOCUJ W LESIE" W NADLEŚNICTWIE RUDNIK

 

Nadleśnictwo Rudnik przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”. Nadleśnictwo Rudnik wyznaczyło trzy atrakcyjne obszary do zanocowania bezpośrednio w lesie:

Obszar nr 1 Zatyki:

 

Obszar nr 2 Maziarnia – Zalesie:

 

 Obszar nr 3 Kopki:

Łączna powierzchnia wszystkich obszarów to ponad 1070 ha. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty i zanocowania w lesie,  w ciekawym i przyjaznym otoczeniu. Miejsca, które oferujemy zapewniają dogodny dojazd, parkingi oraz miejsca do bezpiecznego rozpalenia ogniska.  

Lokalizacja widoczna jest również na mapie https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy oraz z poziomu aplikacji Mbdl (android lub iPhone) z menu wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

  1. regulaminem korzystania z obszarów [link]

  2. informacjami, gdzie wyznaczone są miejsca do rozpalenia ogniska. Nadleśnictwo zapewnia miejsca do bezpiecznego rozpalania ogniska, jednak w drewno należy zaopatrzyć się we własnym zakresie.

  3. mapą okresowego zakazu wstępu do lasu https://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy/  Przed  wyjściem do lasu sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem.

  4. zasadami bezpiecznego korzystania z lasu  czaswlas.pl | Bezpieczeństwo w turystyce

  5. informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze oraz czasowymi wyłączeniami/zmianami przebiegu szlaków. Na powierzchniach i szlakach, na których prowadzone są prace gospodarcze obowiązuje zakaz wstępu. Takie miejsca oznaczone są tablicami zakazu. Szczegóły dotyczące aktualnych zakazów wstępu dostępne są u koordynatora programu (zapytaj koordynatora w Nadleśnictwie Rudnik - Sylwester Pyrz sylwester.pyrz@lublin.lasy.gov.pl  tel. 604 803 689).  

  6. terminami polowań. Okres jesienno-zimowy to okres polowań zbiorowych, które koła łowieckie oraz Ośrodki Hodowli Zwierzyny mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Pamiętaj !!! Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu! Informację o terminach polowań mozna uzyskać u koordynatora programu w Nadleśnictwie Rudnik - Sylwester Pyrz sylwester.pyrz@lublin.lasy.gov.pl  tel. 604 803 689

  7. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza [dostępny w załączniku na dole strony] oraz przesłanie go na adres rudnik@lublin.lasy.gov.pl nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie: Sylwester Pyrz 

sylwester.pyrz@lublin.lasy.gov.pl   tel. 15 876 62 06, 604 803 689