Widok zawartości stron Widok zawartości stron

PROGRAM "ZANOCUJ W LESIE" W NADLEŚNICTWIE RUDNIK

 

Nadleśnictwo Rudnik wyznaczyło trzy obszary do zanocowania bezpośrednio w lesie:

Obszar nr 1 Zatyki, Obszar nr 2 Maziarnia – Zalesie, Obszar nr 3 Kopki

Łączna powierzchnia wszystkich obszarów to ponad 1070 ha. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty i zanocowania w lesie,  w ciekawym i przyjaznym otoczeniu. Miejsca, które oferujemy zapewniają dogodny dojazd, parkingi oraz miejsca do bezpiecznego rozpalenia ogniska.  

Lokalizacja widoczna jest również na mapie https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy oraz z poziomu aplikacji Mbdl (android lub iPhone) z menu wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

  1. regulaminem korzystania z obszaru [dostępny w załączniku na dole strony]
  2. mapą okresowego zakazu wstępu do lasu https://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy/  Przed  wyjściem do lasu sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem.
  3. zasadami bezpiecznego korzystania z lasu  czaswlas.pl | Bezpieczeństwo w turystyce
  4. informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze. Na powierzchniach i szlakach, na których prowadzone są prace gospodarcze obowiązuje zakaz wstępu. Takie miejsca oznaczone są tablicami zakazu. Szczegóły dotyczące aktualnych zakazów wstępu dostępne są u koordynatora programu (zapytaj koordynatora w Nadleśnictwie Rudnik - Sylwester Pyrz sylwester.pyrz@lublin.lasy.gov.pl  tel. 604 803 689).  
  5. terminami polowań. Okres jesienno-zimowy to okres polowań zbiorowych, które koła łowieckie oraz OHZ-ty mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu! Informację o terminach polowań mozna uzyskać u koordynatora programu w Nadleśnictwie Rudnik - Sylwester Pyrz sylwester.pyrz@lublin.lasy.gov.pl  tel. 604 803 689
  6. Nadleśnictwo zapewnia miejsca do bezpiecznego rozpalania ognia, jednak w drewno należy zaopatrzyć się we własnym zakresie.
  7. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza [dostępny w załączniku na dole strony] oraz przesłanie go na adres rudnik@lublin.lasy.gov.pl nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie: Sylwester Pyrz 

sylwester.pyrz@lublin.lasy.gov.pl   tel. 15 876 62 06, 604 803 689  

Nadleśnictwo Rudnik przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”.

W związku z uruchomieniem programu "Zanocuj w lesie" zachęcamy wszystkie osoby korzystające turystycznie i rekreacyjnie z lasów, do wypełnienia anonimowej ankiety. Link do ankiety dostępny tutaj