Aktualności Aktualności

DOBRE Z LASU ZAGOŚCIŁO W ULANOWIE.

Pasztet i smalec z dzika, szynki i kabanosy z dziczyzny a także ekologiczne polskie miody – tych i innych rarytasów można było skosztować podczas Ogólnopolskich Dni Flisactwa Ulanów 2022 na stoisku promocyjnym Nadleśnictwa Rudnik nad Sanem.

Wydarzenie zorganizowane zostało we współpracy z Muzeum Flisactwa w Ulanowie, Urzędem Gminy oraz Gminnym Centrum Kultury w Ulanowie.

Celem akcji było zaprezentowanie mieszkańcom ziemi niżańskiej walorów dziczyzny, miodów oraz płodów runa leśnego pochodzących z polskich lasów. Od kilku lat Lasy Państwowe prowadzą kampanię „Dobre z Lasu” promującą ekologiczną, naturalną i zdrową żywność z polskich lasów.

Na terenie kraju działają sklepy stacjonarne, oraz centralny sklep internetowy w którym można nabyć jedyną w swoim rodzaju żywność – Mało ludzi zdaje sobie sprawę, że lasy są najczystszymi rejonami naszego kraju, a dary lasu najzdrowszymi produktami dostępnymi na rynku – wyjaśnia Tomasz Maślach zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Rudnik nas Sanem – Warto wiedzieć, że zwierzyna żyjąca w lasach żywi się naturalnie, a jej pożywienie nie zawiera pasz, w skład których wchodzą antybiotyki i inne chemiczne dodatki. Krótko mówiąc jest to najzdrowsze mięso jakie jest nam dane spożywać gdyż  zawiera najmniej cholesterolu oraz najwięcej składników odżywczych – dodaje.

Stoisko promocyjne cieszyło się dużym zainteresowaniem, uświadamiając przybyłym gościom, że istnieje zdrowa alternatywa wobec naszpikowanej chemikaliami żywności z tzw. marketów – Żyję w Polsce już 40 lat i nie zdawałem sobie sprawy, że na wyciągnięcie ręki mamy tak dobre i przede wszystkim zdrowe jedzenie. Myślę, że takie akcje promocyjne wśród mieszkańców są potrzebne – mówi pan Marcin, mieszkaniec Niska.

Każdy kto chciałby zapoznać się z ofertą Lasów Państwowych dotyczącą zdrowej żywności z polskich lasów  powinien skorzystać ze strony https://www.dobrezlasu.pl/ gdzie znajdzie nie tylko pełen katalog produktów dostępnych w sklepach stacjonarnych, ale będzie też mógł złożyć zamówienie w sklepie internetowym.

Warto również zapoznać się z bezpłatnymi materiałami w których znawcy „leśnej kuchni” dzielą się przepisami na pasztet z bażanta, pieczeń z dzika po myśliwsku, czy klopsiki gajowego.