Aktualności Aktualności

  

ZASIEDLENIA  KUROPATWAMI

 Stale pogarszający się stan zwierzyny drobnej w kraju nie omija również łowisk OHZ Rudnik.Nadleśnictwo Rudnik podejmuje systematyczne zabiegi hodowlane mające na celu odwrócenie negatywnych tendencji. Jednym z przykładów takich działań są zasiedlenia kuropatwami. W dniu 28.09.2005. przeprowadzone zostało zasiedlenie 200 sztuk kuropatw pochodzacych z hodowli zamkniętej Nadleśnictwa Świebodzin.

    Nadleśniczy Edward Tomecki prezentuje kuropatwy przygotowane do zasiedlenia. 

 

 TURNIEJ O PUCHAR NADLEŚNICZEGO 

W dniu 8.10.2005. w obiekcie MOSiR i sali gimnastycznej rudnickiego Gimnazjum odbyły się zawody w piłce siatkowej o Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Rudnik. Startowało 8 drużyn tj. Nadleśnictwo Biłgoraj, Janów Lubelski, Kolbuszowa, Rozwadów, Rudnik oraz zaprzyjaźnione drużyny: Starostwo Powiatowe w Nisku, OKS Stróża oraz „Wiklina” Rudnik. Zawody oprócz celu sportowo- rekreacyjnego miały charakter integracyjny środowiska leśnego. W zawodach zwyciężyła drużyna Starostwa niżańskiego pokonując w finale drużynę OKS Stróża. Na miejscu trzecim uplasowała się drużyna Nadleśnictwa Kolbuszowa.

 

Zwycięska drużyna Starostwa Powiatowego w Nisku z Nadleśniczym Edwardem Tomeckim

Nadleśniczy Nadleśnictwa Rudnik Edward Tomecki wręcza puchary drużynom uczestniczącym mistrzostwach.

  

Otwarcie Ścieżki Przyrodniczo-Edukacyjnej

Dnia 29 czerwca 2005r. dokonano uroczystego otawrcia Ścieżki Przyrodniczo-Edukacujnej w Leśnictwie Kopki. W uroczystościach uczestniczyli dyrektorzy szkół, nauczyciele przyrody i biologii, przedstawiciele władz samorządowych, WFOŚ oraz leśnicy.

           

W tym miejscu rozpoczyna się nasza ścieżka. Znajduje się tu „Leśna szkoła” oraz miejsce wyposażone w ławki i stoły, gdzie można odpocząć po spacerze i bezpiecznie rozpalić ognisko.

  

 

 

POŻEGNANIE ZASTĘPCY NADLEŚNICZEGO

       Dnia 01.06.2005. r.  po wieloletniej pracy w Lasach Państwowych na emeryturę przeszedł Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Rudnik inż. Kazimierz Dec.

Nadleśniczy Edward Tomecki żegna odchodzącego na emeryturę zastępce Kazimierza Deca.

Życzenia w imieniu załogi Nadleśnictwa Rudnik składa Maria Rubacha.