Aktualności Aktualności

105 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości delegacje rudnickich leśników oddały hołd bohaterom walczącym o wolną Ojczyznę.

Uroczystości w Nisku rozpoczęły się 10 listopada uroczystym Capstrzykiem Niepodległościowym. W sobotę 11 listopada świętowanie rozpoczęliśmy od mszy świętej za Ojczyznę po której nastąpił przemarsz pod pomnik Wdzięczności, gdzie wygłoszono przemówienia okolicznościowe, odczytano Apel Pamięci, a żołnierze oddali salwę honorową. Wśród licznych delegacji składających kwiaty znaleźli się przedstawicielami Władz Gminy i Miasta Nisko, Rady Miejskiej w Nisku, Powiatu Niżańskiego, służb mundurowych i leśników z Nadleśnictwa Rudnik pod przewodnictwem nadleśniczego Andrzeja Tofilskiego. Nie zabrakło również części artystycznej w wykonaniu Reprezentacyjnej Sekcji Tanecznej Mażoretek NCK „Sokół”.

W Rudniku nad Sanem uroczystości rozpoczęła msza św. w kościele pw. Trójcy Świętej. Następnie pod pomnikiem upamiętniającym zamordowanych i poległych mieszkańców, przedstawiciele Władz Samorządowych Gminy i Powiatu, Nadleśnictwa Rudnik, szkół oraz organizacji działających na terenie miasta złożyli kwiaty i zapalili znicze.

 

(zdjęcia udostępnione przez UGiM Nisko oraz Stowarzyszenie Harcerskie "Skautfort").