Aktualności Aktualności

„Klasa z drewna” dla Zarzecza.

Publiczna Szkoła Podstawowa w Zarzeczu znalazła się w gronie beneficjentów konkursu „Klasa z drewna”

Konkurs organizowany przez Lasy Państwowe ma na celu propagowanie drewna jako ekologicznego i trwałego surowca, a także zwrócenie uwagi na szczególne znaczenie lasów w naszym środowisku. Zachęcamy szkoły do przedstawienia oryginalnych projektów, które będą promować leśnictwo, edukację przyrodniczą oraz wykorzystanie drewna w różnych aspektach życia szkoły.

W ramach dofinansowania wynoszącego 100 tysięcy złotych jakie otrzymała szkoła w Zarzeczu  powstanie drewniana wiata edukacyjna, zorganizowane zostaną lekcje i warsztaty terenowe.

Jak podkreślił, obecny podczas prezentacji projektu,  wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł cały konkurs opiewał na kwotę 10 milionów złotych. Wzięło w nim udział 106 szkół z całego kraju w tym 11 szkół z terenu Podkarpacia uzyskało środki na kwotę 1 000 000 zł.

-Projekt ten pokazuje piękno polskich lasów oraz innowacyjny materiał jaki  jest drewno – dodał wiceminister sprawiedliwości.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zarzeczu Jan Szuba stwierdził, że jest bardzo szczęśliwy z wzięcia udziału w konkursie ponieważ Lasy Państwowe to instytucja, która strzeże dóbr narodowych.

Nadleśniczy Nadleśnictwa Rudnik Andrzej Tofilski zwrócił uwagę, że konkurs „Klasa z drewna” to program konkursowy Lasów Państwowych. Równolegle trwają konkursy grantowe dedykowane Kołom Gospodyń Wiejskich i Klubom Sportowym.

Jak dodała Mirosława Barylska- nauczycielka i współautorka projektu- na terenie szkoły powstaną również tablice edukacyjne prezentujące skarby lasu, mural oraz „zielona biblioteka” zaopatrzona w książki o tematyce przyrodniczej.