Aktualności Aktualności

UCZCILIŚMY NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości delegacje rudnickich leśników oddały hołd bohaterom walczącym o wolną ojczyznę.

Uroczystości w Nisku odbyły się pod pomnikiem Wdzięczności, gdzie wygłoszono przemówienia okolicznościowe, odczytano Apel Pamięci, a żołnierze oddali salwę honorową. Wśród licznych delegacji składających kwiaty znaleźli się również leśnicy z Nadleśnictwa Rudnik pod przewodnictwem nadleśniczego Andrzeja Tofilskiego. Nie zabrakło równiez defilady w wykonaniu Kompanii Honorowej Garnizonu Nisko i części artystycznej w wykonaniu zespołów z NCK „Sokół”.

W Rudniku nad Sanem uroczystości rozpoczęła msza św. w kościele pw. Trójcy Świętej. Kolejnym elementem uroczystości było odsłonięcie tablicy „W hołdzie mieszkańcom ziemi rudnickiej ofiarom tragicznych walk w 1914 i 1915 r. oraz tym, którzy w latach powojennych podnieśli gminę z ruin, dając heroiczny wkład w budowę nowo odrodzonej w 1918 r. Ojczyzny – społeczeństwo ziemi rudnickiej”.

Zapalenie symbolicznych zniczy, odśpiewanie hymnu i złożenie kwiatów przez delegację rudnickich leśników odbyło się tradycyjnie pod pomnikiem w rynku.  Ostatnim akcentem uroczystości było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.